Nem változtatnak az évi 500 ezer eurós értékhatáron, azonban több adókulcsot vezetnének be
A 3%-os jövedelemadókulcsot azok kellene megfizessék, akik
Az 1%-os adókulcs alá azok a cégek tartoznának, akik nem rendelkeznek 300.000 lej fölötti éves bevétellel és nem folytatják a fenti tevékenységek valamelyikét.
Ha az év folyamán valamelyik negyedévtől kezdődően a cég meghaladja a 300 ezer lejes bevételt, attól a negyedévtől kezdődően kell majd 3%-os adót fizessen.
Ha egy mikrovállalkozás az adóév során több mint 300.000 lejnél nagyobb bevételt és 30%-nál nagyobb profitrátát valósít meg (ez a nettó nyereség és a teljes bevétel aránya), akkor profitadó fizetővé válik attól a negyedévtől kezdve, amelyben ez az eset fennáll.
Idáig egy személy legfennebb 3 jövedelmi adót fizető cégben lehetett tulajdonos, a tervezet szerint azonban már csak egyben.
Az október-novemberi hónapra vonatkozó adót december 25-ig kell befizetni, a decemberi hónapra vonatkozó adót az aktuális jogszabályoknak megfelelően (következő lv június 25).
Eltörlik a mikrocégekre vonatkozó szponzorálás adóból történő levonhatóságát, ami elég kellemetlenül érinti a nonprofit szervezeteket.
2024. december 31-én délután a Hivatalos Közlönyben megjelent 156/2024-es sürgősségi rendelet 2025-túl módosítja a mikrocégek jövedelmadóját is
A jövedelmadót fizető mikrovállalkozásoknak pár napjuk maradt arra, hogy eldöntsék, kedvezményes adózási kategóriájukban maradhatnak-e a kapcsolt vállalkozások miatt, vagy át kell térniük a profitadó szerinti adózásra.
Az új adóügyi előírások értelmében a kisvállalkozásoknak oda kell figyelniük, hogy időben adják be éves mérlegüket az adóhatóságnak, mert különben elveszíthetik a mikrovállalkozások számára előnyös adózási lehetőséget.
Jogszabály tervezetet tett közzé a Pénzügyminisztérium a mikrócégek kapcsolt vállalkozásaira vonatkozóan.
A nemrég megjelent 115/2023-as sürgősségi rendelet talán a mikró cégek adózásában hozza a legtöbb változást.
A közvitára bocsátott jogszabály tervezete szerint változik a cégek mikrojövedelemi adója. A jó hír az, hogy várhatóan kevésbé drasztikus a változás, mint amire számítottunk.