Vidéki településeken elhelyezkedő vendéglátó egységek, amelyek helyi alapanyagokból készítenek ételeket végfogyasztóknak, és maximum 15 főt szolgálnak ki egyszerre.
A vidéki települések alatt a falvakat és községeket értjük.
Az ételekhez felhasznált alapanyagok főleg saját gazdaságból, valamint helyi termelőktől, halászoktól, vadászoktól és erdei termékek begyűjtőitől származnak.
Magánszemélyek és jogi személyek is létrehozhatnak ilyen pontokat, de be kell tartaniuk az élelmiszerbiztonsági és állategészségügyi előírásokat. Az engedélyezéshez a jogi személyeknek a cégbejegyzési irataikkal kell igazolniuk, hogy mezőgazdasági termeléssel, halászattal, vadászattal vagy erdei termékek gyűjtésével foglalkoznak. A magánszemélyeknek termelői igazolvánnyal kell rendelkezniük.
A magánszemélyek által a gasztronómiai pontokból származó jövedelem az önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, és az adóhatóság által meghatározott jövedelemnorma alapján adózik.
Lakóházakban, mezőgazdasági farmokon, halastavaknál, méhészetekben, borospincékben, vadászházakban, gyümölcs- és gombagyűjtő központokban.
Az új szabályozás értelmében bármely közlekedésben résztvevő személy, aki közvetlenül észlel agresszív vezetést, bejelentheti azt a hatóságoknak audio-videó vagy videó felvétel segítségével.
2024. március 15-étől új jogszabály lépett hatályba, amely megtiltja az energiaitalok árusítását és ingyenes kiszolgálását kiskorúak számára.
Az igazságügyi minisztérium 117/C/2024-es rendeletével új minimális díjszabást kell alkalmazzanak a közjegyzők.